Prostředky sebeobrany

V této kategorii nabízíme prostředky sebeobrany. Naleznete zde pestrý výběr pepřových sprejů a kubotany.

Kubotan

Velkou výhodou kubotanu je jeho malá velikost a snadná přenositelnost. Můžete jej mít v kapse, kabelce nebo boční přihrádce vašeho auta. I přes malý rozměr se jedná o zbraň natolik účinnou, že v některých zemích patří do povinné výbavy policistů.

#ShowMore#

Hlavní pravidlo, které je dobré si pamatovat, je snažit se trefit útočníka do míst, kde se kost přibližuje povrchu kůže. Výjimku tvoří páteř, zde hrozí vážné poškození, které by mohlo mít trvalé následky jak pro útočníka, tak pro Vás. Cílové oblasti jsou tedy klíční kosti, lokty, předloktí, hrudní koš nebo žebra. Na velké svalové skupiny jako jsou prsní, stehenní, trapézové a další svaly je účinek také zdrcující. V případě úderu je veškerá energie předána tělu útočníka přes malou plochu špičky kubotanu, je to jako vystřelená kulka ve Vaší pěsti. Pro případnou kontrolu stačí hrotem kubotanu tlačit na citlivé body lidského těla. 

Pepřové spreje

V této kategorii nabízíme široký výběr pepřových sprejů. Pepřový sprej by neměl chybět v žádné dámské kabelce, ale jeho přítomnost ocení určitě i pánové. Nechrání Vás pouze před útočníky či násilníky, některé typy Vám pomohou i v případě napadení agresivním psem.

Pro dámy doporučujeme pepřové spreje typu kužel. Tyto spreje mají široký rozprach, proto se nemusíte útočníkovi trefit přímo do očí a neztrácíte cenné sekundy mířením. 

Do uzavřených prostor doporučujeme pepřový sprej s tryskou nebo s pěnou pro menší rozptyl a snadnější vyčištění zasažených ploch.

Dále také nabízíme pepřové spreje na agresivní psy nebo pepřové spreje na medvědy. 

Kubotan hliníkový FE-52MUSASHI-KUBOTAN-SILVER
Pepřový sprej K-Fog2 kužel K-FOG2-20
Pepřový sprej Stoper2 pěna STOPPER2-20
4 položek celkem
Zpět do obchodu