JAK SPRÁVNĚ VYBRAT RUKAVICE?

Pojďme se společně podívat na základní typy rukavic.

 

►Prvním typem jsou klasické boxerské rukavice neboli sparringové.

Tyto rukavice nejsou určené (až na výjímky) na údery do boxovacího pytle. Jsou určené na kontakt se soupeřem nebo nácvik do lap. Kvalitnější sparringové rukavice vydrží i práci na pytli, ale musíte počítat s jejich rychlejším opotřebením. Používají se pro BOX, KICK BOX, MUAY THAI, ale i pro MMA a sebeobranu.


Na klasický BOX jsou vhodné kulatější modely rukavic, na KICK BOX a MUAY THAI je lepší volbou rukavice "plochého" střihu.
Velikost rukavic na amatérské zápasy je obecně 10 OZ, na trénink doporučujeme větší velikost, tzn. více uncí. Nelze přesně stanovit jak velké rukavice pro trénink vybrat, ale máme odzkoušený následující výběr:

6 0Z - děti 6 - 8 let
8 OZ - děti 8 - 10 let, velmi drobné dívky
10 OZ - chlapci 11 let a výše, ženy, muži jako zápasové rukavice
12 OZ - sparringové rukavice pro borce do cca 75 kg
14 OZ - sparringové rukavice pro borce do cca 95 kg
16 OZ - sparringové rukavice pro borce nad 95 kg

Berte prosím tabulku orientačně, nelze z jistotou určit, že Vám daný střih a velikost bude na 100% sedět.

 

►Další typ rukavic jsou MMA rukavice neboli prstové.

Tyto rukavice jsou určené MMA, VALE TUDO a JIU JITSU, ale hojně jsou využívány i pro výuku sebeobrany. Nejsou určené na údery do boxovacího pytle, snižuje se tím jejich životnost. Zde máme na výběr rukavice s otevřenou dlaní a palcem, které jsou velmi lehké. Používají se pro trénink, ale především pro profesionální zápas. Dále jsou velmi oblíbené rukavice s krytým palcem, které bývají těžší a jsou vhodné pro trénink. Posledním modelem jsou sparringové MMA rukavice, které jsou nejtěžší a mají nejvíce tlumící pěny v úderové části. Tyto jsou vhodné na "ostřejší" sparring a bývají předepsané na zápasy podle amaterských pravidlel MMA.

►Nabízíme také oblíbené tréninkové rukavice tzv. pytlovky.

Tyto rukavice jsou vhodné pro trénink na boxovacím pytli nebo jiných úderových aparátech. Nejsou určené pro kontakt se soupeřem, kde by mohlo snadno dojít ke zranění.

 

Do rukavic si u nás můžete také vybrat bandáže nebo rychlobandáže.

Jak správně rukavice udržovat?

Údržba rukavic je jednoduchá. Rukavice po tréninku nechte vždy řádně proschnout a kožené rukavice navíc jednou za čas ošetřete přípravkem na kůži. V přídadě, že jsou rukavice již vytlučené ( velmi změkne tlumící pěna), nebo jinak poškozené, je dále nepoužívejte.

Zpět do obchodu